ULTRAFORMER III HIFU

Wskazania

OPIS ZABIEGU ULTRAFORMER III

To technologia, która służy do uzyskania długotrwałego efektu liftingu ciała i twarzy. HIFU (high intensity focused ultrasound), czyli zogniskowana fala ultradźwiękowa służy do podgrzewania tkanek. Zabieg polega na przykładaniu końcówki przetwornika do ciała podgrzewającego tkankę na różnych głębokościach. W wyniku tego dochodzi do celowego mikrouszkodzenia włókien, następnie do obkurczania się tkanek, co stymuluje wytwarzanie nowego kolagenu.

Nieinwazyjna metoda głębokiej naprawy i przebudowy skóry z użyciem zogniskowanych ultradźwięków – zbadana i sprawdzona klinicznie.

CZY ZABIEG JEST BOLESNY?

Zwykle zabieg nie wymaga żadnego znieczulenia. U osób wrażliwych można zastosować miejscowe znieczulenie w postaci maści.

Schemat terapii

Procedura zabiegowa poprzedzona jest zawsze wywiadem na temat zdrowia i oczekiwań pacjenta. Specjalista informuje o efektach, zaletach, przeciwskazaniach i ewentualnych skutkach ubocznych zabiegu.

Bezpośrednio przed procedurą HIFU wykonujący zabieg ocenia jego zakres oraz głębokość, na której ma on być wykonany. Przetworniki o różnej głębokości przykładane są do korygowanego miejsca. Pojedyncze wyzwolenie energii odczuwalne jest jako delikatne ukłucie i rozchodzenie się ciepła. Zaraz po zakończeniu zabiegu może wystąpić rumień skóry, który utrzymuje się ok. 30 min. Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennych zajęć.

Zalety zabiegu ULTRAFORMER

W naszym Centrum wykonujemy także inne zabiegi, takie jak Pellevè i Ulverin R.

Najczęściej zadawane pytania

Po zabiegu można prowadzić normalny tryb życia.

  • Bezpośrednio po zabiegu widoczna jest początkowo bardzo korzystna zmiana w wyglądzie.   
  • Technologia pozwala na zachowanie efektu przez około dwa lata.
  • Ciąża
  • Choroba nowotworowa
  • Opryszczka w miejscu wykonywanego zabiegu
  • Zmiany skórne w miejscu wykonywanego zabiegu
  • Stan zapalny skóry